Konkurs „Lokalne innowacje - wolontariat ITforSHE” skierowany jest do wolontariuszek programu ITforSHE. Jego celem jest promocja idei wolontariatu oraz umożliwienie kontynuacji działań podjętych przez wolontariuszki w różnych ośrodkach, dzięki profilowanemu wsparciu technicznemu i umożliwieniu dzieciom dalszy rozwój umiejętności programistycznych. Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy z siedzibą w Warszawie. Fundatorem nagród jest Fundacja Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji z siedzibą w Warszawie.

Konkurs polega na przesłaniu krótkich odpowiedzi za pomocą formularza konkursowego na temat przeprowadzonego wolontariatu oraz propozycji działań edukacyjnych w placówce, w której wolontariat był realizowany. Opis wolontariatu może zostać poszerzony o materiały multimedialne, zdjęcia itp.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły wolontariuszek, te same, które odbywały wolontariat. Konkurs jest przeprowadzany w terminie od 19 października 2017 r. (dzień ogłoszenia Konkursu) do 31 października 2017 r. do godziny 23:59 (data zakończenia składania zgłoszeń). Zgłoszenia (wypełniony formularz konkursowy) należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy zespół wysyła jedno zgłoszenie.

Nagrody w Konkursie zostaną przyznane trzem zwycięskim zgłoszeniom:

  • Zespół wolontariuszek, które zrealizowały zgłoszony projekt wolontariatu, otrzyma nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1000,00 PLN
  • instytucja, w której był realizowany zwycięski projekt otrzyma nagrody rzeczowe umożliwiające kontynuację działań edukacyjnych o łącznej wartości 3000,00 PLN oraz zestaw BeCreo, który podczas wolontariatu był wykorzystany do nauki programowania

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 listopada br, we Wrocławiu, podczas konferencji „Innowacyjna Europa 2017. Fly me to Mars”

Zapraszamy wszystkie zespoły wolontariuszek z projektu ITforSHE do wzięcia udziału w konkursie!

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy regulamin Konkursu możecie pobrać poniżej. Przesłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu Konkursu.

Formularz zgłoszeniowy
Regulami konkursu