W ramach programu wolontariackiego “IT FOR SHE Kids” tylko od lipca 2021 zrealizowaliśmy aż 35 projektów edukacyjnych w szkołach podstawowych z małych miejscowości i wsi. Do końca października 2021 do udziału w programie zgłoszonych jest jeszcze 27 szkół z całej Polski. 

Każdy projekt edukacyjny obejmuje 3 spotkania online (każde spotkanie trwa średnio 1,5-2 h), podczas których wolontariuszki programu - proaktywne studentki kierunków informatycznych i technicznych - wraz z ekspertami z największych firm technologicznych w Polsce edukują dzieci w dziedzinie nowych technologii i programowania. 

Celem programu “IT FOR SHE Kids” jest zwiększenie wśród dzieci zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) oraz promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Do tej pory w ramach programu “IT FOR SHE Kids” nasze wolontariuszki dotarły do ponad 7 tysięcy dzieci i młodzieży, pobudzając ich ciekawość i inspirując do rozwijania nowych zainteresowań.

Wierzymy, że każde działanie, każda zmiana rozpoczyna się od podstaw, a naszą podstawą i przyszłością są właśnie dzieci. Dlatego wspólnie rozbudzajmy w nich miłość do zrównoważonych technologii i budowania ich potencjału społecznego!