• Polish (PL)
    • English (UK)
  • O programie
  • Program
    mentoringowy
  • Wolontariat
    IT for SHE
  • Akademia
    Edukatorów
  • Women in Tech
    Camp
  • Organizator
    Partnerzy
  • Media
  • Galeria
  • Kontakt

REGULAMIN DLA STUDENTEK – UCZESTNICZEK

PROGRAMU WOLONTARIAT „IT FOR SHE KIDS” 2023

$1 Czym jest “IT for SHE kids”?

  1. Organizatorzy

Wolontariat “IT for SHE kids” jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy   we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości realizatora Programu PROJEKTOR.

  1. Cel programu

Celem programu jest zaangażowanie studentek kierunków informatycznych, ścisłych, technologicznych w wolontariat. W ramach projektu będą prowadzone działania edukacyjne angażujące studentki-wolontariuszki, mające na celu zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców, ponadto celem jest promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Głównym założeniem programu jest przeszkolenie studentek kierunków informatycznych zakresu kompetencji miękkich, pracy w zespole i sposobów przekazywania wiedzy z zakresu technologii informacyjnej dzieciom oraz realizacja podejmujących tę tematykę projektów edukacyjnych dla uczniów ze szkół podstawowych i innych placówek edukacyjnych  z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców na terenie całej Polski. 

  1. Odbiorcy programu

    Bezpośrednimi odbiorcami programu są studentki i uczniowie z klas III-VIII szkół podstawowych z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Pośrednimi odbiorcami są społeczności szkolne i lokalne (nauczyciele, mieszkańcy miejscowości, w których realizowane będą projekty edukacyjne dla uczniów oraz lokalne media).

    Uczestniczące w programie szkoły podstawowe i inne placówki edukacyjne z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców zarejestrowane są na platformie Programu PROJEKTOR (https://apka.projektor.org.pl/register/school).  Każda placówka posiada wyznaczonego Szkolnego Opiekuna Projektu oraz grupę minimum 20 chętnych do udziału w zajęciach edukacyjnych uczniów.

$2 Rekrutacja

  1. Do udziału w programie zaproszone są studentki do 30. roku życia z kierunków informatycznych (oraz innych technicznych, technologicznych i ścisłych) bez ograniczeń ze względu na rok studiów i miejsce zamieszkania.
  2. Rekrutacja Studentek do programu potrwa do 20 czerwca 2024 r.
  3. Studentki zainteresowane udziałem w programie zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym Regulaminem oraz do wypełnienia formularza rekrutacyjnego znajdującego się na stronie www.itforshe.pl do dnia 20 czerwca 2024 r. (włącznie).
  4. Osoby aplikujące zostaną poinformowane o wynikach rekrutacji drogą mailową na adres e-mail wskazany w formularzu rekrutacyjnym.

$3 Udział w programie

  1. Potwierdzeniem udziału w programie jest rejestracja na platformie Programu PROJEKTOR (więcej o platformie w §4).
  2. Po zarejestrowaniu uczestniczka programu ma obowiązek wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym i zrealizować w zespole dwuosobowym projekt edukacyjny dla uczniów (warunek konieczny otrzymania Certyfikatu po ukończeniu projektu)
  3. Szkolenie:
  1. Szkolenie służy przygotowaniu do prowadzenia projektów edukacyjnych.
  2. Szkolenie jest bezpłatne.
  3. Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w lipcu 2024 w Warszawie.
  4. Uczestniczka programu zobowiązana jest do uczestnictwa w całym szkoleniu i wypełnienia ankiety ewaluacyjnej.
  5. Wypowiedzi uczestniczek zamieszczone w ankietach mogą  być wykorzystane w celach promocji programu anonimowo, lub nieanonimowo - za uprzednią zgodą respondenta.
  6. Po szkoleniu uczestniczka programu otrzyma materiały szkoleniowe i informacyjne w wersji elektronicznej na wskazany w formularzu adres e-mail.
  1. Projekty edukacyjne:
  1. Projekty edukacyjne to zajęcia dla uczniów szkół prowadzone przez uczestniczki programu.
  2. Projekty edukacyjne są prowadzone w formie stacjonarnej w placówkach edukacyjnych.
  3. Uczestniczka programu zobowiązana jest do realizacji projektu  edukacyjnego w okresie letnim (lipiec-wrzesień) lub jesiennym (październik). Jeden projekt edukacyjny to seria 3 spotkań stacjonarnych z tą samą grupą uczniów. Każde spotkanie trwa 5h zegarowych. Studentka zobowiązuje się do przeprowadzenia  projektu z tą samą grupą uczniów. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację  projektu to 15 h zegarowych. 
  4. Projekty edukacyjne są realizowane w zespołach 2-osobowych.
  5. Projekt edukacyjny jest realizowany w ramach Programu PROJEKTOR i musi przebiegać zgodnie z Regulaminem Programu PROJEKTOR.
  6. Uczestniczki programu wybierają szkołę podstawową lub inną placówkę edukacyjną, dla której chcą zrealizować projekt, z  udostępnionej na szkoleniu listy lub w kontakcie z Koordynatorką programu. Uczestniczki mają 14 dni roboczych po szkoleniu na połączenie się w zespoły 2-osobowe i wybranie placówki edukacyjnej.
  7. Każda szkoła posiada Szkolnego Opiekuna Projektu, który ustala z zespołem wolontariuszy dokładne terminy spotkań oraz bierze udział w zajęciach w roli obserwatora.
  8. Na czas realizacji projektu szkoła gwarantuje wolontariuszkom zakwaterowanie i wyżywienie.
  9. Na realizację projektu Wolontariuszkom przysługuje kieszonkowe, które może zostać wykorzystane na pokrycie kosztów przejazdu do Placówki edukacyjnej i innych kosztów niezbędnych do realizacji zajęć (np. materiały edukacyjne do zajęć). Maksymalna kwota kieszonkowego nie może przekraczać  400 złotych.
  10. Tylko w przypadku braku zapewnienia wyżywienia przez placówkę kwota kieszonkowego zostanie  powiększona o wysokość diety. Wysokość diety wynosi 40 złotych na osobę na jeden dzień.
  11. Każda uczestniczka programu jest pod opieką mentorki - Marii Redzimskiej,
    z którą może skontaktować się poprzez Platformę Programu PROJEKTOR lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uczestniczka może liczyć na wsparcie informacyjne i metodyczne mentorki.

$4 Wolontariat IT for SHE na platformie Programu PROJEKTOR

  1. Projekty edukacyjne są prowadzone zgodnie z regulaminem platformy Programu PROJEKTOR z uwzględnieniem zasad określonych w tym paragrafie.
  2. Po zakończeniu rekrutacji studentka ma obowiązek potwierdzić swój udział w programie “Wolontariatu IT for SHE” poprzez rejestrację na platformie Programu PROJEKTOR (https://apka.projektor.org.pl/register/student)
  3. Po rejestracji uczestniczka programu ma obowiązek zapisać się na szkolenie udostępnione na platformie Programu PROJEKTOR w zakładce - wydarzenia i oznaczone tagiem - IT for SHE kids.
  4. Uczestniczka programu na 14 dni roboczych przed przejściem do realizacji projektu jest zobowiązana wysłać następujące informacje do mentorki Programu PROJEKTOR poprzez Platformę Programu PROJEKTOR:
    - dokładny termin realizacji projektu,
    - skład zespołu projektowego,
    - zapotrzebowanie na materiały dydaktyczne - uczestniczki programu mogą uzyskać zestaw pomocy dydaktycznych (klocki lego, zestawy BeCREO itp.) przed rozpoczęciem realizacji projektu. Zestawy dydaktyczne są wypożyczane i wysyłane na czas projektu, po zrealizowaniu projektu konieczny jest ich zwrot do Programu PROJEKTOR.

- kwotę kieszonkowego które może zostać wykorzystane na pokrycie kosztów przejazdu do Placówki edukacyjnej i innych kosztów niezbędnych do realizacji zajęć (np. materiały edukacyjne do zajęć). Maksymalna kwota kieszonkowego nie może przekraczać 400 złotych.

  1. Mentorka rejestruje zgłoszony projekt  edukacyjny na platformie Programu PROJEKTOR.
  2. Wolontariuszki po otrzymaniu informacji o zarejestrowanym projekcie są zobowiązane, w ciągu 1-2 dni, do uzupełnienia opisu projektu na platformie Programu PROJEKTOR i wysłania go do akceptacji mentorki.
  3. Akceptacja projektu i przyznanie statusu: “Realizacja” oznacza możliwość przystąpienia do realizacji projektu edukacyjnego.
  4. Po zakończeniu projektu liderka i członek zespołu projektowego mają obowiązek wypełnić ankietę ewaluacją na platformie Programu PROJEKTOR.
  5. Wypowiedzi uczestniczek zamieszczone w ankietach mogą być wykorzystane w celach promocji programu anonimowo, lub nieanonimowo - za uprzednią zgodą respondenta.
  6. Uczestniczka może zrealizować dwa projekty edukacyjne w tej samej placówce pod warunkiem, że będą to dwie różne grupy dzieci.

$5 Dane osobowe

  1. Proces rekrutacji studentek jest prowadzony przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, która jest administratorem danych osobowych kandydatek. Dane studentek zakwalifikowanych do udziału w programie, zostaną udostępnione Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w celu potwierdzenia możliwości rejestracji na platformie Programu PROJEKTOR.
  2. Dane wprowadzone przy rejestracji na platformie Programu PROJEKTOR będą przetwarzane na zasadach określonych w regulaminie Programu PROJEKTOR.

$6 Postanowienia końcowe

  1. Po zrealizowaniu przez uczestniczkę założeń programu (szkolenie, realizacja projektu edukacyjnego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców oraz wypełnienie ankiet ewaluacyjnych) zostanie wystawiony Certyfikat o ukończeniu projektu podpisany przez przedstawicieli Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.
  2. Realizator Programu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Aktualny „Regulamin dla studentek – uczestniczek Wolontariatu IT for SHE kids” będzie na bieżąco publikowany na stronie www.itforshe.pl w zakładce “Program Wolontariacki”. Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem są rozstrzygane przez Realizatora Programu.

 

O mentoringu

Mentoring to partnerska relacja między mistrzem/mistrzynią (mentorką, mentorem) a uczennicą (mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału podopiecznej. Polega na inspiracji i wsparciu bazujących na doświadczeniach życiowych i zawodowych mentorki/mentora. Pozwala na świadome zarządzanie życiem, karierą, rozwojem osobistym i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. Mentoring jest procesem dwustronnym – z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka/mentor, który/która ma szansę zyskać wiele nowych impulsów do rozwoju osobistego.

Długoterminowym celem mentoringu jest rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań.

Zasady udziału w programie mentoringowym

  1. Program przeznaczony jest dla studentek kierunków informatycznych i pokrewnych.
  2. Czas trwania programu: czerwiec - grudzień 2021.
  3. Chęć udziału w programie wyraża się poprzez zaaplikowanie do wybranego mentora/mentorki, na www.itforshe.pl.
  4. Osoby aplikujące zostaną poinformowane drogą mailową o wynikach rekrutacji i o tym, z którym Mentorem będą współpracować.
  5. Wybór Mentora w formularzu zgłoszeniowym jest Twoją propozycją z kim chciałabyś współpracować. Nie gwarantujemy połączenia par mentoring wg. deklaracji. Zastrzegamy sobie prawo do połączenia par mentoringowych zgodnie z naszym zdaniem najbardziej odpowiadającymi kompetencjami przyszłej Mentee i Mentora.
  6. Spotkanie Inaugurujące (spotkanie par mentoringowych) zostanie zorganizowane 24 czerwca br. w Warszawie
  7. Dalsze kontakty pomiędzy mentorem/mentorką a mentee będą rozwijać się nieformalnie i indywidualnie w poszanowaniu indywidualności i potrzeb obydwu stron.
  8. Pary mentoringowe pracować będą nad rozwojem mentee w ramach celów wyznaczonych na Spotkaniu Inaugurującym.
  9. Program Mentoringowy zakończy się prezentacją pracy par mentoringowych podczas Spotkania Finałowego, które odbędzie się w Warszawie w grudniu.
  10. Wszystkie uczestniczki programu zostaną poproszone o jego ewaluację.
  11. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego wyłączenia możliwości aplikacji do mentora, do którego spłynęło bardzo dużo zgłoszeń - zachęcamy do jak najwcześniejszego aplikowania!

Mentoring

Masz apetyt na rozwój? Chcesz nauczyć się nowych narzędzi, technologii, a może dowiedzieć się, co tak naprawdę robi się w globalnych korporacjach technologicznych? Albo potrzebujesz wsparcia w projektowaniu ścieżki kariery lub rozwoju potencjału przywódczego? Nie ma lepszej i bardziej efektywnej metody na rozwój niż indywidualna praca pod okiem Mistrza-Mentora. Mentoring to partnerska relacja zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy.

W programie IT for SHE zapraszamy Cię do aplikowania do jednego z 40. wyjątkowych Mentorów z najlepszych firm technologicznych. Wybierz mądrze i uzasadnij swój wybór. 

Aplikacja do programu mentoringowego rusza 8 marca!

Aplikuj do 11 maja

Zapraszamy! 

Regulamin Programu Mentoringowego IT for SHE 2022

Organizatorem programu „IT for SHE 2022” jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Kontakt i sposób porozumiewania się z Organizatorem: komunikacja elektroniczna za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Definicje

IT for SHE 2022 / Program - Półroczny program mentorski przeznaczony dla  studentek, doktorantek i absolwentek kierunków informatycznych, ścisłych, nowych technologii. Udział w projekcie jest bezpłatny, dostępny zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie, w czasie i miejscu wskazanym przez Organizatora, z uwzględnieniem spotkań w formie on-line.

Formularz zgłoszeniowy (Formularz): interaktywny formularz dostępny na stronie http://www.itforshe.pl/pl/#program-mentoringowy, za pośrednictwem którego Mentorowane zgłaszają chęć wzięcia udziału w Programie.

Regulamin: niniejszy regulamin, stanowiący jednocześnie odpowiednio ogólne warunki Umowy Uczestnictwa.

Strona (internetowa): strona internetowa Organizatora, znajdująca się pod adresem http://www.itforshe.pl/pl/#program-mentoringowy, na której umieszczone są informacje na temat organizowanego Programu IT for SHE 2022.

Mentrowana/Uczestniczka (l. mn.: Mentorowane/Uczestniczki): pełnoletnia kobieta posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, biorąca udział w Programie IT for SHE 2022 w celu określonych jako wizja programu IT for SHE 2022.

Mentor: kobieta lub mężczyzna, wskazana/-y przez Organizatora, która/-y wspiera merytorycznie Mentorowaną poprzez świadczenie sesji mentoringowej przez czas trwania programu IT for SHE 2022.

Mentoring: cykl indywidualnych rozmów merytorycznych między Mentorowaną a Mentorem, z minimalną częstotliwością  1 godziny zegarowej raz na miesiąc przez cały czas trwania Programu  IT for SHE 2022.  Program rozmów ma charakter autorski, ustalony wspólnie przez Mentora i Mentorowaną.

Zasady ogólne

  1. Niniejszy Regulamin określa zasady udziału w Programie mentoringowym IT for SHE 2022.
  2. Mentorowane obowiązane są podczas udziału w Programie  IT for SHE 2022 do postępowania zgodnie z zasadami współżycia społecznego, zachowania dobrych obyczajów, w szczególności nieutrudniania i niezakłócania innym Mentorowanym swobodnego udziału w Programie  IT for SHE 2022. 
  3. Aplikować do Programu mogą również kobiety, które brały udział we wcześniejszych edycjach.
  4. Mentorowane podczas uczestnictwa w Programie korzystają z własnego sprzętu komputerowego. Organizator nie odpowiada za używane przez Mentorowane oprogramowanie oraz za możliwe problemy techniczne z tym związane.
  5. Mentorkami i Mentorami w programie „IT for SHE 2022” są wybitne osoby pracujące w firmach technologicznych w obszarach IT, nowych technologii itp.
  6. Mentorowanymi w Programie „IT for SHE 2022” są kobiety -  studentki i absolwentki kierunków informatycznych, ścisłych, nowych technologii z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), a także kobiety wykazujące zainteresowanie, osiągnięcia i działania związane z w/w obszarami, zainteresowane rozwojem pod okiem Mentorki/Mentora.
  7. Program przeznaczony jest dla (przede wszystkim) studentek kierunków informatycznych i pokrewnych Lista przykładowych kierunków znajduje się na https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/lista.
  8. Czas trwania programu (wraz z relacją mentorską): czerwiec - grudzień 2022.
  9. Chęć udziału w programie wyraża się poprzez zaaplikowanie do wybranego mentora/mentorki, na http://www.itforshe.pl/pl/#program-mentoringowy .
  10. Każda Mentorowana może wybrać jednego Mentora, z którym chciałaby współpracować w trakcie Programu. W formularzu może również wybrać Mentora, z którym chciałaby współpracować w drugiej kolejności.
  11. Głównym efektem programu „IT for SHE 2022” jest rozwój Uczestniczek w obszarach wymienionych w pkt. 6 w zakresie zdefiniowanym na początku programu w Celu, np. zbudowanie ścieżki kariery, rozwój potencjału przywódczego i kompetencji technologicznych, nauka nowych narzędzi i technologii, a konsekwencji -  zwiększenie ich szans na rynku pracy. 
  12. Udział w programie dla Mentorowanej jest bezpłatny, nie licząc kosztów dojazdu na (ewentualne) spotkania stacjonarne, które Mentorowana pokrywa we własnym zakresie. 
  13. Mentorki i Mentorzy nie otrzymują wynagrodzenia za udział w programie. 
  14. Celem programu jest wsparcie kobiet - studentek, doktorantek, absolwentek studiów technicznych i ścisłych (przede wszystkim), zainteresowanych technologiami, IT i pokrewnymi.
  15. Oficjalnym językiem komunikacji w Programie jest język polski. 
  16. Osoby aplikujące zostaną poinformowane drogą mailową o wynikach rekrutacji i o tym, z którym Mentorem/Mentorką będą współpracować.
  17. Wybór Mentora w formularzu zgłoszeniowym jest propozycją rejestrującej, z kim chciałaby współpracować. Nie gwarantujemy połączenia par mentoring wg. deklaracji. Zastrzegamy sobie prawo do połączenia par mentoringowych zgodnie z naszym zdaniem najbardziej odpowiadającymi kompetencjami przyszłej Mentorowanej i Mentora.
  18. Spotkanie Inaugurujące (spotkanie par mentoringowych) zostanie zorganizowane 24 czerwca br. w Warszawie lub online.
  19. Dalsze kontakty pomiędzy Mentorem/Mentorką a Mentorowaną będą rozwijać się nieformalnie i indywidualnie w poszanowaniu indywidualności i potrzeb obydwu stron.
  20. Pary mentoringowe pracować będą nad rozwojem mentee w ramach celów wyznaczonych na Spotkaniu Inaugurującym.
  21. Program Mentoringowy zakończy się prezentacją pracy par mentoringowych podczas Spotkania Finałowego, które odbędzie się w Warszawie (lub online)  w grudniu.
  22. Wszystkie uczestniczki programu zostaną poproszone o jego ewaluację.
  23. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego wyłączenia możliwości aplikacji do Mentora, do którego wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń - zachęcamy do jak najwcześniejszego aplikowania!
  24. Mentorowane (uczestniczki) będą proszone o wypełnienie kilku (nie)anonimowych ankiet ewaluacyjnych w dowolnym momencie trwania Programu oraz nie później niż w ciągu miesiąca po jego zakończeniu. Mentorowane otrzymają link do ankiety bezpośrednio na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail.
  25. Mentorzy/-ki będą proszeni o wypełnienie kilku (nie)anonimowych ankiet ewaluacyjnych w dowolnym momencie trwania Programu oraz nie później niż w ciągu miesiąca po jego zakończeniu. Mentorzy otrzymają link do ankiety bezpośrednio na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail.Ewentualne cytaty wykorzystane w ankietach moga być wykorzystane w celach promocji programu anonimowo, lub nieanonimowo, za uprzednią zgodą respondenta. 
  26. Informacje podane w w/w ankietach będą wykorzystane przez Organizatora w celu podnoszenia jakości Programu, a w formie anonimowej mogą być wykorzystane przez Organizatora w celu promocji Programu. Jeśli Mentorowana lub Mentor/-ka nie wyraża zgody na wykorzystanie jej / jego odpowiedzi, niezwłocznie powinien powiadomić o tym Organizatora.

Relacja mentorska

  1. Celem relacji mentorskiej jest rozwój. Relacja mentorska jest relacją partnerską opartą na dobrowolności, wzajemnym zaufaniu, szacunku, otwartości i zaangażowaniu, w której udział bierze Mentorka i jej podopieczna (Mentorowana). 
  2. Mentor/-ka służy radą i inspiracją w dziedzinie rozwoju zawodowego i osobistego Mentorowanej. Jest źródłem pozytywnych impulsów do działania i refleksji intelektualnej. Jednocześnie czerpie z tej relacji dla siebie. 
  3. W relacji mentorskiej obowiązuje zasada poufności.
  4. Warunkiem właściwego przebiegu relacji mentorskiej jest możliwość skutecznego komunikowania się Mentorowanej z jej Mentorką/Mentorem.
  5. Relacja mentorska rozpoczyna się od bezpośredniego spotkania Mentorki/Mentora i Mentorowanej podczas spotkania inauguracyjnego oraz trwa do grudnia 2022.
  6. Intensywność relacji mentorskiej zależy od potrzeb obu stron, ale standard minimum obejmuje jedno godzinne spotkanie konsultacyjne w miesiącu.
  7. Kontakt może odbywać się przez platformę networkingową zapewnioną przez Organizatora lub w inny sposób ustalony między Mentorką/-em i Mentorowaną.
  8. Tematykę spotkania może zaproponować zarówno Mentorowana, jak i Mentor/-ka. Dokładne zasady współpracy w ramach relacji mentorskej ustalane są indywidualnie przez parę mentorską podczas spotkania szkoleniowego inaugurującego program. 
  9. Organizatorzy przez cały czas trwania programu zapewniają pomoc i źródła fachowej informacji nt. kształtowania relacji mentorskiej.
  10. W przypadku nierozwiązywalnego konfliktu lub zasadniczej zmiany w sytuacji życiowej jednej ze stron, relacja mentorska może zostać rozwiązana przed upływem sześciu miesięcy. W takim przypadku Organizatorzy mogą zaproponować w zastępstwie inną Mentorkę/-a lub Mentorowaną.
  11. O dopasowaniu Mentorowanej i Mentorki/-a decyduje Organizator.
  12. Na zakończenie programu pary mentorskie zostaną poproszone o informację zwrotną nt. swoich wrażeń z udziału w programie i zaprezentowanie wyników swojej pracy podczas spotkania podsumowującego program mentorski. 

Zasady rekrutacji

  1. Mentorowane dobierane są w drodze Konkursu.
  2. O przyjęcie do programu mogą ubiegać się  (przede wszystkim) studentki, doktorantki i absolwentki studiów technicznych w obszarach IT, nowych technologii do 35 roku życia.
  3. Rekrutacja jest czteroetapowa i składa się z następujących części:
    1. ETAP I (10.02 - 10.04.2022) - przyjmowanie zgłoszeń online poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na dedykowanej stronie programu,
    2. ETAP II - wyłonienie spośród kandydatek osób przechodzących do etapu II i wstępne grupowanie par mentoringowych, 
    3. ETAP III -  finalne grupowanie par mentoringowych
    4. ETAP IV (maksymalnie. do 15.05.2022) - przekazanie informacji o kwalifikacji do programu przez wysłanie indywidualnych maili z potwierdzeniem przyjęcia do programu oraz dedykowaną Mentorką/Mentorem.
  4. W skład Komisji Rekrutacyjnej wchodzą przedstawicielki Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
  5. W wyniku selekcji zostanie wybranych 60 osób, które wezmą udział w programie “IT for SHE 2022”.
  6. Aplikacje niekompletne, nieprawidłowo wypełnione oraz przesłane po terminie będą odrzucone.
  7. Organizatorzy nie udostępniają informacji dotyczących przebiegu rekrutacji.

Zasady rekrutacji

  1. W maju 25.05.22 odbędzie się spotkanie szkoleniowe online z Mentorowanymi (udział jest obowiązkowy). O szczegółach uczestniczki będą informowane indywidualnie. 
  2. Inauguracja programu będzie miała miejsce 07.06.2022 r. podczas konferencji Perspektywy Women in Tech Summit. Udział jest obowiązkowy. O szczegółach uczestniczki będą informowane indywidualnie.
  3. Relacja mentorska będzie miała miejsce od Spotkania Inauguracyjnego do Spotkania Zamykającego. 
  4. Spotkanie zamykające VI edycję Programu mentoringowego IT for SHE odbędzie się w grudniu 2022, zdalnie lub stacjonarnie w terminie i miejscu wskazanym przez Organizatora.
  5. Podczas Spotkania Zamykającego Mentorowane są zobowiązane do przedstawienia prezentacji, o których mowa w pkt. III.12. 

Odpowiedzialność

  1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody majątkowe lub niemajątkowe poniesione przez Mentorowaną w wyniku wzięcia udziału w Programie.

Postanowienia końcowe

  1. Rozstrzyganie spraw nieujętych w regulaminie należy do kompetencji Organizatorów programu.
  2. Organizatorzy programu zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu.
  3. Obowiązująca wersja regulaminu jest opublikowana na stronie programu: http://www.itforshe.pl/pl/#program-mentoringowy  
  4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania, unieważnienia lub przesunięcia terminów programu w dowolnym momencie bez podawania przyczyny.
  5. Regulamin wchodzi w życie z dniem 10.02.2022 r. 
  1. Regulamin Programu Mentoringowego IT for SHE 2025

Strona 1 z 2

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 1
  • 2
  • Następny artykuł
  • koniec

Dowiedz się o naszych programach

Dołącz do nas